Funkcjonariusz z Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej Policji sierż. sztab. Sławomir Godzisz będzie reprezentował Podkarpacie w finale ogólnopolskiego konkursu "Policjant Ruchu Drogowego".
W zeszłym tygodniu odbyły się wojewódzkie eliminacje ogólnopolskiego konkursu "Policjant Ruchu Drogowego". Rywalizowało 22 policjantów wydziałów ruchu drogowego reprezentujących każdą komendę miejską i powiatową policji na Podkarpaciu oraz komendę wojewódzką.Konkurs odbywał się dwuetapowo. W pierwszym funkcjonariusze rozwiązywali test ze znajomości przepisów, strzelali z broni służbowej i prezentowali swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy.W drugim sprawdzali się podczas kierowania ruchem na skrzyżowaniu, prezentowali sprawność w poruszaniu się służbowym motocyklem po torze przeszkód i precyzję w prowadzeniu radiowozu z umieszczonym na pokrywie silnika talerzem z piłką tenisową.Drugie miejsce w rywalizacji zajął sierż. sztab. Sławomir Godzisz - funkcjonariusz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. Pierwsze sierż. sztab. Marcin Opałacz z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

Krośnieński mundurowy wraz przedstawicielem mieleckiej komendy będą reprezentować podkarpacką Policję w krajowym finale konkursu, który odbędzie się we wrześniu.

Udostępnij ten artykuł znajomym: