W środę w Komendzie Miejskiej Policji w Krośnie odbyły się coroczne obchody Święta Policji. Uroczystość tradycyjnie była okazją do wręczenia funkcjonariuszom awansów na wyższe stopnie służbowe.
Święto Policji w Polsce jest obchodzone od 1995 roku i przypada w rocznicę powołania polskiej Policji Państwowej, które nastąpiło 24 lipca 1919 roku. Jest doskonałą okazją do podziękowania funkcjonariuszom za ich ciężką i odpowiedzialną służbę, a także wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne i wyższe stanowiska służbowe.

mł. insp. Leszek Buryła

W Komendzie Miejskiej Policji w Krośnie uroczystości odbyły się w środę, 11 lipca. Głównym punktem obchodów było wręczenie awansów, a tych było naprawdę sporo. Na wyższe stopnie służbowe awanse otrzymało łącznie 91 funkcjonariuszy: 3 w korpusie oficerów młodszych Policji, 51 w korpusie aspirantów Policji, 32 w korpusie podoficerów Policji i pięciu w korpusie szeregowych.

policjanci

Mundurowi odebrali akty mianowania na wyższe stopnie z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie mł. insp. Henryka Moskwy i Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie mł. insp. Leszka Buryły.

krośnieńscy policjanci

W uroczystej akademii obok policjantów uczestniczyli przedstawiciele lokalnych samorządów, wymiaru sprawiedliwości, służb mundurowych oraz wielu instytucji współpracujących. Goście w swoich wystąpieniach podkreślali, jak ważną rolę w życiu społecznym, odgrywa policja a liczba odebranych w tym dniu awansów świadczy bardzo dobrze o krośnieńskiej komendzie.

odbiór prezentów

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.