Ochotnicza Straż Pożarna w Głowience świętowała jubileusz 110-lecia istnienia.
Strażacy ochotnicy z Głowienki od kilku pokoleń służą swojej lokalnej społeczności niosąc pomoc zawsze wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. Angażują się także w działania o charakterze kulturalnym i sportowym współpracując z lokalnymi organizacjami.

poświęcenie figurky św. Floriana

W niedzielę 29 lipca Ochotnicza Straż Pożarna w Głowience świętowała jubileusz 110-lecia istnienia. O randze uroczystości świadczyła frekwencja oraz obecność licznie zaproszonych gości.

Przebieg uroczystości uświetniła Orkiestra Dęta Gminy Miejsce Piastowe w towarzystwie mażoretek Black Stars z Gminnego Ośrodka Kultury w Miejscu Piastowym.

Jacek Kuźnar

Uroczysty apel według strażackiego ceremoniału na placu obok Domu Ludowego poprzedzony był mszą świętą w kościele parafialnym oo. Franciszkanów. Po nabożeństwie pochód zatrzymał się przy remizie OSP gdzie poświęcono figurkę św. Floriana.

wręczenie medali i odznaczeń

Jubileusz był okazją do odczytania rysu historycznego, dokonał tego prezes dh Jacek Kuźnar a medalami i odznaczeniami uhonorowano zasłużonych strażaków, którzy wykazali się szczególnym zaangażowaniem w pełnieniu swoich obowiązków i przyczynili się do rozwoju jednostki. Prezes OSP podpisał także porozumienie z zaprzyjaźnioną słowacką jednostką DHZ Olsavce.

uczestnicy uroczystości w Głowience

Okolicznościowe adresy oraz życzenia przekazali osobiście strażakom: wiceprezes ZOW ZOSP RP dh Tadeusz Sieniawski, Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska, były Podkarpacki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej a obecnie Przewodniczący Rady Powiatu Krośnieńskiego Zbigniew Gładysz i Wójt Gminy Miejsce Piastowe Marek Klara.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości: