W Jedliczu otwarto samorządowy żłobek. To pierwsza taka placówka w gminie, opiekę znalazło już 24 dzieci.
W poniedziałek, 6 sierpnia w Jedliczu oficjalnie otwarto pierwszy samorządowy żłobek. Wybudowany od podstaw obiekt powstał przy ul. Rejtana, tuż obok samorządowego przedszkola.

żłobek w Jedliczu

Inwestycja mogła powstać dzięki dofinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Województwa Podkarpackiego na lata 2014 - 2020 i rządowego programu "Maluch". Gmina Jedlicze otrzymała również dofinansowanie na funkcjonowanie żłobka w pierwszym roku po oddaniu do użytku.

Koszt budowy żłobka wyniósł ponad 2,3 mln zł, z czego dofinansowanie do budowy wyniosło blisko 1,8 mln zł a na funkcjonowanie ponad 610 tys. zł.

wnętrze złobka

Budynek ma powierzchnię ponad 380 m2, jest wyposażony w instalacje solarne i fotowoltaiczne, posiada przestronne sale wyposażone w nowoczesny sprzęt i zabawki dostosowane do wieku i potrzeb rozwojowych dzieci a obok usytuowany jest plac zabaw.

Placówka oferuje opiekę od poniedziałku do piątku w godz. od 06:30 do 16:30 dzieciom w wieku od 20 tygodnia życia do 3 lat. Po pierwszym miesiącu funkcjonowania opiekę już znalazło 24 dzieci, docelowo może ich być 40.

uczestnicy otwarcia

W uroczystym otwarciu żłobka wzięli udział m.in. przedstawiciele gminy na czele z Przewodniczącym Rady Miejskiej Piotrem Woźniakiem i Burmistrz Jolantą Urbanik, radni Rady Miejskiej oraz radni Sejmiku Województwa Podkarpackiego Joanna Bril i Jerzy Borcz, zaproszeni goście i rodzice maluchów. Ci ostatni otrzymali pamiątkowe dyplomy z okazji otwarcia żłobka jako pierwsi wychowankowie. Oficjalne otwarcie poprowadziła dyrektor Katarzyna Jucha.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z otwarcia:

Udostępnij ten artykuł znajomym: