Najbardziej rozpoznawalną i prestiżową imprezą w judo dla dzieci i młodzieży na Słowacji jest Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezydenta miasta Bardejova. Na starcie stanęło ponad 600 młodych adeptów judo z całej Europy (Słowacji, Czech, Ukrainy, Estonii, Rosji oraz Węgier) oraz mocne ekipy z Polski w tym zawodnicy KKS BUDO Krosno.
Starty młodych judoków z Krosna zakończył się bardzo udanie, zdobyli 2 medale i wywalczyli kilka ciekawych rezultatów, najbardziej okazale zaprezentowała się Oliwia Ziewalicz startując w kategorii - 42 kg wygrywając wszystkie walki oraz Filip Bęben w kategorii - 50 kg, zdobywca drugiego miejsca.

sukces zawodników

Pozostali zawodnicy Jagoda Miąsik, Piotr Nowosielski, Sebastian Bienia, Hubert Barc tez zaprezentowali się z dobrej strony, jak podkreśla trener zawodników Paweł Juryś - Dla niektórych był to pierwszy start w tak dużej imprezie i z pewnością zabrakło trochę doświadczenia ale z występów jesteśmy bardzo zadowoleni. Cześć zawodników nabyła nowego doświadczenia na tak trudnych dla nich zawodach. Z pewnością postaramy polepszyć nasze wyniki startując za rok.

Dziękujemy Panu Robertowi Wielgosowi właścicielowi firmie transportowej MIŚ za pomoc w organizacji wyjazdu.