W dniach 17 - 19 sierpnia w Krośnie odbędą się Karpackie Klimaty. Od czwartku w związku z przygotowaniami do imprezy pojawią się utrudnienia w ruchu.
Od czwartku (16.08) w obszarze staromiejskim rozpoczynają się przygotowania do Karpackich Klimatów. W związku z tym pojawią się utrudnienia w ruchu. Potrwają one do poniedziałku, zmieniona będzie organizacja ruchu w okolicy Rynku.

Kierowcy muszą zwracać uwagę na ustawione znaki i zapory drogowe:
- zakaz ruchu na ul. Sienkiewicza,
- zakaz ruchu na ul. Zjazdowej,
- zakaz ruchu na ul. Piłsudskiego od Ronda Solidarności w stronę Rynku,
- wyłączenie z ruchu ul. Ordynackiej, oraz częściowo ulic Sienkiewicza i Franciszkańskiej
- wyłączenie z ruchu ul. Piłsudskiego od płyty Rynku do skrzyżowania z ul. Słowackiego,
- wyłączenie z ruchu ul. Pawła z Krosna (ślepa droga).
Ograniczenia wjazdu do Rynku nie będą dotyczyć posiadaczy specjalnych zezwoleń oraz służb miejskich.
 
Wyznaczono dwa wjazdy do Rynku. Pierwszy od Ronda Solidarności - ul. Piłsudskiego przez ul. Słowackiego do ul. Franciszkańskiej, Sienkiewicza - z zachowaniem szczególnej ostrożności - do Placu Konstytucji 3 Maja.

Drugi wjazd umożliwiający poruszanie się po stronie zachodniej Rynku pojazdom zaopatrzenia i mieszkańcom Zespołu Staromiejskiego wyznaczony został ul. Zjazdową, ul. Kazimierza Wielkiego, a następnie ul. Szczepanika (zmieniony kierunek jazdy, od skrzyżowania z Sienkiewicza z nakazem jazdy w prawo) i Sienkiewicza  w kierunku Placu Konstytucji 3 Maja.

Poruszających się po starówce (wystawców, zaopatrzenie, mieszkańców Rynku) obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu:
- z ul. Kazimierza Wielkiego - nakaz jazdy na wprost w  ul. Szczepanika (zmieniony kierunek jazdy, od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza z nakazem jazdy w prawo), ul. Sienkiewicza w kierunku Placu Konstytucji 3 Maja,
- parking na ul. Franciszkańskiej będzie przeznaczony dla organizatorów imprezy towarzyszącej pn. Zakątek Rozmaitości Galicyjskich,
- ul. Szczepanika - zmieniony kierunek jazdy,
- ul. Pawła z Krosna - ślepa droga. 

Udostępnij ten artykuł znajomym: