W tym roku to Bóbrka była gospodarzem gminnych dożynek gminy Chorkówka. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Podsumowanie żniw rozpoczęło się od zbiórki obok remizy OSP i przemarszu korowodu dożynkowego na uroczystą mszę świętą do kościoła parafialnego w Bóbrce. Na czele korowodu dożynkowego przejechali starostowie: Wanda Lula i Karol Jakubowski.

korowód dożynkowy

Po mszy korowód znów uformował się i przeszedł pod strażnice OSP gdzie na scenie przed oficjalnym rozpoczęciem dożynek odbył się jeszcze krótki blok artystyczny.

dożynki w Bóbrce

Uroczystość uświetniły tradycyjne prezentacje wieńców dożynkowych i ich ośpiewanie. W tym roku zaprezentowało się aż 19 grup - reprezentacje sołectw: Bóbrka, Machnówka, Sulistrowa, Świerzowa Polska, Kopytowa, Faliszówka, Szczepańcowa, Zręcin, Żeglce, Draganowa, Poraj, Chorkówka, Leśniówka, Kobylany a także przysiółka Stanowiska z Kopytowej oraz stowarzyszeń: FIS w Zręcinie, Przyjazna Kopytowa, Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Szczepańcowa i Rozwoju Wsi Bóbrka. Grupy wieńcowe na ręce wójta gminy złożyły bochny chleba wypieczone z tegorocznych ziaren zbóż.

ośpiewanie wieńców dożynkowych

Po prezentacjach i ośpiewaniu wieńców reprezentanci grup otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

dzielenie chleba dożynkowego

Starym zwyczajem wójt podzielił otrzymany chleb wśród uczestników i gości dożynek. Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna oraz zabawa.

Ocena