18 i 19 sierpnia Głowienka tętniła życiem artystycznym a to za sprawą kolejnej edycji Dni Głowienki i dożynek wiejskich.
Słoneczna pogoda i dobra organizacja sprawiły, że tegoroczna impreza należała do udanych. W sobotni wieczór 18 sierpnia na placu przy domu ludowym w Głowience rozpoczęły się obchody Dni Głowienki.

Dzieci spędzały czas na wesołym miasteczku - kule wodne, trampolina, zjeżdżalnia, wata cukrowa i pop corn o te atrakcje zadbała firma Myszkoland z Gorlic. W godzinach wieczornych odbyła się dyskoteka pod gwiazdami z DJ Wouzek.

Dni Głowienki

Kolejny dzień był dniem obchodów dożynek wiejskich. Zgodnie z tradycją na plac przed mszą świętą wkroczył korowód dożynkowy dając tym samym znak, że uroczystości czas zacząć: kapela ludowa Pogórzanie, druhowie OSP ze sztandarem, starostowie dożynek, sołtys wsi, ZTL Pogórzanie, oraz mieszkańcy Głowienki. Po obtańczeniu wieńca starosta Jacek Zygmunt oraz starościna Anna Guzik przekazali bochen chleba upieczony z tegorocznych ziaren na ręce gospodarza wsi – Teresie Sirko, po czym chleb przekazany został z rąk gospodarza na ręce o. Tadeusza. Po uroczystej polowej mszy św. odprawionej przez o. Tadeusza Głuśca w koncelebrze o. Tarzycjusza Cwykla, nastąpił poczęstunek kołaczem i chlebem ufundowanym przez Janusza Frydrycha. W bloku artystycznym wystąpili soliści ze Studia Piosenki Gama w Miejscu Piastowym z repertuarem piosenek rozrywkowych min: „ Rzeka marzeń”, „Szklana pogoda”, „ Potęga miłości”, czy „Budzi mnie miłość”.

Dni Głowienki

Pieśni karpackie, góralskie ukraińskie i łemkowskie zaprezentował zespół ludowy Łopienka z Cisnej. W godzinach wieczornych na scenie prezentowały się zespoły muzyczne „Happy Hours”, „Chillout” – serwując muzykę rockową, znane covery polskie , zagraniczne oraz disco. Z godzinnym koncertem wystąpiła gwiazda wieczoru „Gang Marcela”. Różnorodność ich repertuaru była bardzo szeroka, bo od pop country, przez muzykę rozrywkową aż do folkowej. Późnym wieczorem głowieńskie niebo rozświetlił pokaz sztucznych ogni, a do tańca na festynie dożynkowym przygrywał zespół muzyczny „Avito”. Szczególne podziękowania należą się sołtys wsi Teresie Sirko za wkład pracy w organizację, sponsorom, oraz Radzie Sołeckiej za przygotowanie posiłków oraz wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia obchodów tej imprezy.

Bufet zapewniała firma cateringowa A&M z Krosna. Organizatorami imprezy był Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym oraz organizacje społeczne wsi Głowienka. Patronat medialny sprawował dwumiesięcznik Gminy Miejsce Piastowe "Piastun" serwis informacyjny krosno112.pl oraz terazKrosno.pl.