Znamy zwycięzców cyklu imprez biegowych w ramach Święta Gminy Krościenko Wyżne "Dzień Siekiernika".
Fatalna pogoda nie odstraszyła biegaczy do wzięcia udziału w XII edycji biegu "Dycha Siekiernika". Organizatorem zawodów był Wójt Gminy Krościenko Wyżne, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krościenku Wyżnym, Stowarzyszenie Aktywnej Promocji Sportu i Kultury "APSIK" w Krościenku Wyżnym i Klub Biegacza w Krościenku Wyżnym.

Dzień Siekiernika

Start biegu głównego na dystansie 10 kilometrów, biegu towarzyszącego na 5 kilometrów i marszu Nordic Walking usytuowano na stadionie GOSiR. Wcześniej na stadionie rywalizowali najmłodsi biegacze.

Dzień Siekiernika

Do rywalizacji przystąpiło blisko 140 zawodniczek i zawodników. W biegu głównym "Dycha Siekiernika" wśród mężczyzn najszybciej 10 kilometrową trasę pokonał Paweł Smędowski z Sękowej uzyskując czas 34 minut i 10 sekund. Drugi na mecie był Wojciech Pelczar z Dobieszyna, trzeci Ignacy Domiszewski z Ustrzyk Dolnych. Wśród kobiet triumfowała Katarzyna Albrycht z Krościenka Wyżnego, przed Pauliną Wywłoką z Jarosławia i Marią Domiszewską z Ustrzyk Dolnych.

Dzień Siekiernika

Triumfatorem biegu "Siekierniczek" na dystansie 5 kilometrów został Hubert Wierdak z Korczyny (17:48) przez Dominikiem Kijowskim z Milczy i Mateuszem Buryło z Jodłówki. Wśród kobiet krótszy dystans najszybciej pokonała Sabina Lizis z Ustrzyk Dolnych, przed Magdaleną Sudot z Krakowa i Moniką Węgrzyn z Komorowa. Szczegółowe wyniki można znaleźć pod adresem: chronotex.pl/wyniki

Dzień Siekiernika

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali okolicznościowe medale stylizowane siekierą, najlepsi zawodnicy puchary, dyplomy i nagrody finansowe.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

Udostępnij ten artykuł znajomym: