Przedszkole Miejskie Nr 2 w Krośnie rozpoczęło nowy rok szkolny w nowej lokalizacji.
3 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2018/2019. Jest to rok szkolny, w którym wdrażany jest kolejny etap reformy edukacji - ostatni rok istnienia gimnazjów i pierwszy od 20 lat, w którym są w szkołach podstawowych ósme klasy.

W Krośnie nowy rok szkolny rozpoczęło ponad 11 tys. uczniów. Szczególnie zapamiętają go nauczyciele i uczniowie Przedszkola Miejskiego Nr 2 im. Króla Maciusia Pierwszego. Teraz siedzibą tej jednej z najstarszych tego typu placówek w Krośnie jest budynek Miejskiego Zespołu Szkół Nr 1 przy ul. Magurów. Wcześniej był to wolnostojący budynek przy ul. Mirandoli Pika, gdzie obecnie trwa remont a powstanie miejski żłobek, jego otwarcie zaplanowane jest na październik br.

Podczas uroczystego otwarcia przedszkola w nowej lokalizacji nie zabrakło przecięcia symbolicznej wstęgi, którego dokonali: Prezydent Krosna Piotr Przytocki, Z-ca Prezydenta Bronisław Baran, Przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Kubit, Naczelnik Wydziału Edukacji Grażyna Gregorczyk, Dyrektor placówki Marlena Gierucka i uczniowie.

Udostępnij ten artykuł znajomym: