Na krośnieńskim rynku znów zatrzymał się tzw. "konwój wstydu". Na bilbordzie znalazło się tym razem zdjęcie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i hasło "PiS wziął miliony, a podatki podniósł 34 razy".
We wtorek na ulicach Krosna pojawił się sporych rozmiarów mobilny bilbord z wizerunkiem rozwścieczonego prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i hasłem "PiS wziął miliony, a podatki podniósł 34 razy". To element ogólnopolskiej kampanii samorządowej Koalicji Obywatelskiej PO i Nowoczesnej zainaugurowanej 2 września w Warszawie. W całym kraju takich bilbordów ma pojawić się blisko 2 tys. Zdjęcie z bilbordu wykonane zostało podczas słynnego wystąpienia prezesa PiS w Sejmie, kiedy mówił o "zdradzieckich mordach".

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej na krośnieńskiej starówce bilbord zaprezentowali posłowie Joanna Frydrych z Platformy Obywatelskiej i Mirosław Suchoń z Nowoczesnej. Towarzyszyli im m.in. Barbara Balon przewodnicząca koła Nowoczesnej w Krośnie, Dawid Dudek nauczyciel z jednej z krośnieńskich szkół i naczelnik OSP Głowienka Marian Płoucha.

- Akcja, jaką przeprowadzany ma na celu przede wszystkim pokazanie jak wzrastają koszty życia. Bo przecież rząd PiSu wprowadził 34 dodatkowe daniny. Ściąga pieniądze od wszystkich, tymczasem pieniądze przekazuje tylko i wyłącznie swoim. W ciągu trzech lat ceny podstawowych produktów wzrosły bardzo dużo - mówiła poseł Joanna Frydrych. Według niej masło podrożało o 100%, średnie ceny 10 jaj wzrosły o 35% a chleb, mleko i makaron o złotówkę.

PiS wziął miliony w Krośnie

Z kolei Barbara Balon przypomniała sprawę sprzedaży spółki PKS Krosno. - Starosta krośnieński z PiS sprzedał przedsiębiorstwo - zorganizowaną firmę, z flotą transportową, z nieruchomościami, za kwotę 400 tys. zł. Po czym nowy właściciel jedną tylko działkę sprzedał za 4 mln. To pokazuje, jak gospodaruje PiS i jakie ma podejście do majątku państwowego. Do tego tematu należny wrócić, ponieważ bardzo ważne jest to, że NIK wydała negatywną opinię co do samego procesu wyceny. Nie można pominąć też tego, że oczywiście pracownicy do tej pory nie otrzymali swoich pieniędzy.

Mirosław Suchoń wytknął PiS, że szedł do wyborów z hasłem "darmowe leki dla seniorów" a tych leków nie ma albo są w niewielkiej ilości i dotyczą marginalnych przypadków. - To jest jeden z tych przykładów, który pokazuje, że to wszystko co mówi PiS o tym, że coś tworzy to jest zwykła tylko i wyłącznie propaganda. PiS bierze miliony złotych do swoich kieszeni, do kieszeni samych swoich a seniorzy i ludzie potrzebujący i osoby niepełnosprawne są pozostawione samym sobie.

Dawid Dudek wspomniał o zmianach w Karcie nauczyciela obowiązujących od 1 września, m.in wydłużeniu ścieżki awansu zawodowego nauczycieli z 10 do 15 lat i tym samym dłuższego oczekiwania na podwyżkę. Marian Płoucha przypomniał jakie zmiany w zasadach finansowania Ochotniczych Straży Pożarnych wprowadzono w 2016 roku. Od dwóch lat jednostki otrzymują fundusze bezpośrednio z MSW, a nie jak poprzednio ze Związek OSP RP. - Pieniążkami dzieli minister z PiS - podsumował krótko naczelnik OSP Głowienka.

To nie pierwsza tego typu akcja w Krośnie. W kwietniu głównym bohaterem "konwoju wstydu" był premier Mateusz Morawicki: "Konwój wstydu" przyjechał do Krosna.

Oceń artykuł