Jedlicze ma nowe targowisko. Koszt inwestycji wyniósł ponad 2,4 mln zł.
W środę w Jedliczu przy ul. Sienkiewicza otwarto nowe targowisko na utwardzonym placu o powierzchni ponad 2 tys. m2 i powierzchni handlowej wynoszącej dokładnie 768 m2. Ważne jest, że duża część z tej powierzchni znajduje się pod dachem. Obiekt posiada drogę wewnętrzną oraz zaplecze socjalne przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo poszerzona została droga wjazdowa i wybudowano przy niej nowy chodnik oraz parking.

Uroczystego otwarcia targowiska "Mój Rynek" w Jedliczu dokonała Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, która do przecięcia wstęgi otwierającej symbolicznie inwestycję poprosiła: Przewodniczącego Rady Miejskiej Piotra Woźniaka, Członka Powiatowej Rady Izb Rolniczych, a zarazem Radną Rady Miejskiej Jolantę Woźniak, przedstawiciela twórców ludowych oraz autora tablic powitalnych targowiska Jana Gajdę, Prezesa JPGKiM Huberta Wojtynkiewicza, autora projektu Roberta Czecha, Przewodniczącego Rady Nadzorczej JPGKiM Mariusza Giemzę oraz przedstawicieli Zakładu Remontowo Budowlanego W. Markuszka.

targowisko w Jedliczu

Z okazji otwarcia przygotowano dla sprzedawców i kupców tradycyjne polskie wypieki i jabłka a oprawę muzyczną zapewnili muzycy działający pod kierownictwem Jana Radonia oraz pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu.

Inwestycję wykonało konsorcjum JPGKiM Sp. z o.o. i ZRB W. Markuszka. Jej koszt to 2 243 000,00 zł. Z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 -2020 Gmina Jedlicze pozyskała dofinansowanie 999 274,00 zł.

Targowisko otwarte jest w środy od godz. 06:00 do 14:00. W przyszłości w przypadku zainteresowania sprzedawców i kupców będzie możliwość jego otwarcia w inne dni tygodnia. Zainteresowane osoby stałym miejscem sprzedaży mogą kontaktować się z Jedlickim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

Zobacz zdjęcia z otwarcia:

Oceń artykuł