Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Napastnicy pobili swoją ofiarę, ukradli jej pieniądze i telefon, po czym uciekli. Decyzją sądu, najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.
Do zdarzenia doszło w sobotę przed godz. 22, w rejonie dworca PKS w Krośnie. 40-letni mieszkaniec gminy Iwonicz - Zdrój został zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Napastnicy uderzali go pięściami po głowie i przewrócili na ziemię. Ukradli telefon komórkowy oraz portfel z gotówką i kartami płatniczymi, a następnie uciekli.

Na miejscu szybko pojawił się policyjny patrol, któremu poszkodowany wskazał jednego z uciekających sprawców. Funkcjonariusze zatrzymali wskazanego mężczyznę. Policjanci odzyskali również skradziony chwilę wcześniej telefon, który zwrócili właścicielowi.

Zatrzymany to 30-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego. Napastnik miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i trafił do policyjnego aresztu. Kilkanaście godzin później policjanci ustalili, a następnie zatrzymali drugiego ze sprawców rozboju. Okazał się nim 27-letni krośnianin.

Zebrany materiał pozwolił przedstawić mężczyznom zarzut rozboju. Sąd Rejonowy w Krośnie zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Zgodnie z kodeksem karnym za dokonanie rozboju grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.