Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Napastnicy pobili swoją ofiarę, ukradli jej pieniądze i telefon, po czym uciekli. Decyzją sądu, najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.
Do zdarzenia doszło w sobotę przed godz. 22, w rejonie dworca PKS w Krośnie. 40-letni mieszkaniec gminy Iwonicz - Zdrój został zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Napastnicy uderzali go pięściami po głowie i przewrócili na ziemię. Ukradli telefon komórkowy oraz portfel z gotówką i kartami płatniczymi, a następnie uciekli.

Na miejscu szybko pojawił się policyjny patrol, któremu poszkodowany wskazał jednego z uciekających sprawców. Funkcjonariusze zatrzymali wskazanego mężczyznę. Policjanci odzyskali również skradziony chwilę wcześniej telefon, który zwrócili właścicielowi.

Zatrzymany to 30-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego. Napastnik miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i trafił do policyjnego aresztu. Kilkanaście godzin później policjanci ustalili, a następnie zatrzymali drugiego ze sprawców rozboju. Okazał się nim 27-letni krośnianin.

Zebrany materiał pozwolił przedstawić mężczyznom zarzut rozboju. Sąd Rejonowy w Krośnie zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Zgodnie z kodeksem karnym za dokonanie rozboju grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Oceń artykuł