W Restauracji Parkowa 7 odbędzie się coroczny koncert dla chorego Sebastiana Gałuszki.
Jak każdego roku Restauracja Parkowa 7 w Krośnie zaprasza na koncert charytatywny dla zmagającego się z chorobą Parkinsona Sebastiana Gałuszki. Wydarzenie ma również na celu zwrócenie uwagi na osoby, które dotknięte tą straszną przypadłością, próbują funkcjonować i odnaleźć się w zwykłym życiu.

Sebastian Gałuszka jest krośnianinem. Z wykształcenia jest nauczycielem języka polskiego ale posiada także znakomite umiejętności matematyczne. Jego choroba często nie pozwala mu jednak funkcjonować swobodnie tak, jak każdemu obywatelowi. Oddajmy mu głos. Mam na imię Sebastian i jestem "celebrytą". Przykuwam uwagę. Jesteście na spacerze albo na zakupach i nagle… znowu ten facet. Porusza się jak Robocop potrzebujący natychmiastowej wizyty w warsztacie. Maskowata twarz, szurający chód, spowolnione niezdarne ruchy, przy kasie problemy z rozstaniem się z bilonem – albo uda mi się wysupłać potrzebną kwotę, albo, jak zwykle, zapłacę „grubymi”. Tylko ten wzrok kiedy próbuję nieudolnie włożyć do siatki wybrane wiktuały. Chciałem, jako znany "celebryta", poprosić kogoś o pomoc. Być na tyle uprzejmym, bo przecież tak wyróżniona osoba będzie miała cały dzień udany. A i wnukom może kiedyś zdradzi tę wigilijną opowieść.

Ale nie. Fakty są takie, że od 18 lat choruję na Chorobę Parkinsona i to dlatego tak przykuwam uwagę. Mylony jestem z pijakami, narkomanami i cyklistami. W sklepach natomiast, z własnej inicjatywy, przez 18 lat z zapytaniem czy może mi pomóc, trafiła się jedna Pani w wieku grubo po 70-tce- opowiada Sebastian.

Jego historia, to jednocześnie opowieść prawie każdej osoby zmagającej się z chorobą Parkinsona i dlatego poprzez cykl koncertów dla tej szczególnej nam osoby, naszego przyjaciela Sebastiana chcemy wspólnie z właścicielami Restauracja Parkowa 7 zwrócić uwagę, że parkinsonicy są wśród nas, próbują żyć normalnie, poruszać się w znanym nam świecie a przede wszystkim… chcą tego, do czego każdy człowiek ma prawo - wspomina Przemek Polański współorganizator cyklu "Koncertów dla Sebastiana"
.
Koncert dla Sebastiana odbędzie się w piątek 21 września. Zagrają zespół Kapitał z Krosna grającego rock and roll, rock, big beat a także niezwykły pokaz fryzjerski zrealizowany przez Barber Shop Krosno. Całość wpływów z wydarzenia zostanie przeznaczona na rehabilitację Sebastiana Gałuszki.

Organizatorzy przygotowali dodatkowo wiele niespodzianek.

Oceń artykuł