Kevin Wawrzyn, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Krośnie został jednym z 10 laureatów 4. edycji programu ADAMED SmartUP.
12 września br. w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca 4. edycję programu ADAMED SmartUP. Podczas wydarzenia wyłoniono 10 laureatów nagrody głównej, którzy przez najbliższy rok będą rozwijać swoje kariery naukowe pod okiem doświadczonych naukowców. Wśród wyróżnionych znalazł się Kevin Wawrzyn, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Krośnie.

W tym roku gala finałowa programu ADAMED SmartUP odbyła się na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej. Kamil Wawrzyn został wybrany spośród 50 uczestników czwartego obozu naukowego ADAMED SmartUP. Jest on jednym z 10 laureatów.

Kevin Wawrzyn powiedział podczas gali: - Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony wyborem. Podczas gali towarzyszą mi niesamowite emocje. Tytuł laureata jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem i dużym sukcesem. W najbliższym czasie czekają mnie przygotowania do matury. W związku z tym, że będę mógł skorzystać z szeregu konsultacji, będę chciał rozwinąć się naukowo poprzez dodatkowe projekty. Matura, aplikacja na studia, certyfikaty i udział w olimpiadzie biologicznej to moje cele na najbliższy rok.

Kevin Wawrzyn LO w Krośnie

- W Polsce nie brakuje młodych uzdolnionych ludzi. ADAMED SmartUP powstał, by wspierać i inspirować młodych pasjonatów nauki. Co ważne nasz program budzi coraz to większe zainteresowanie. Liczba zarejestrowanych uczestników to blisko 25 tysięcy, a w obozach naukowych realizowanych we współpracy ze środowiskiem akademickim uczestniczyło 200 uczniów w wieku 15-19 lat. To właśnie Ci utalentowani ludzie są przyszłością nauki w XXI wieku. Wierzę, że dla absolwentów programu ADAMED SmartUP nie ma rzeczy niemożliwych i mogą oni osiągnąć naprawdę wszystko – mówi dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz, Prezes Zarządu Fundacji Grupy Adamed.
Udostępnij ten artykuł znajomym: