Przedszkolaki Niepublicznego Integracyjnego Przedszkola Motylek w Krośnie grały w szachy z Mistrzem Szachowym Maciejem Koziejem.
17 sierpnia w Niepublicznym Integracyjnym Przedszkolu Motylek w Krośnie odbyło się spotkanie z Mistrzem Szachowym Maciejem Koziejem. Mistrz Przyjechał do nas z "Koziego Grodu" czyli, Lublina. Tam studiuje i naucza najmłodszych królewskiej gry.

Celem wizyty Mistrza Świata Amatorów i Mistrza Fide było rozegranie symultany szachowej, czyli meczu pokazowym gry jednoczesnej przeciwko przedszkolakom z Niepublicznego Integracyjnego Przedszkola Motylek w Krośnie.

przedszkole Motylek Krosno

Zawody rozgrywane były w oddziale przy ulicy Grodzkiej 73c. Rozpoczęły się z lekkim opóźnieniem o 15.40 w piątkowe popołudnie. Przy szachownicy stanęła 15 śmiałków, w tym 13 przedszkolaków z Motylka. Przedszkolaki nie przestraszyły się Mistrza i rozpoczęła się zacięta walka na szachownicy. Po dwóch godzinach gry przy szachownicy pozostało dwóch zawodników dziesięcioletni chłopak Samuel Węgrzyń i nasz siedmioletni  przedszkolak Szymon Blicharczyk z Niepublicznego Integracyjnego Przedszkola Motylek w Krośnie.

przedszkole Motylek Krosno

Ostatecznie Mistrz po zaciętym pojedynku pokonał wszystkich zawodników. Choć niektóre przedszkolaki po skończonej pierwszej partii, przystąpiły do rewanżu nie godząc się z porażką. Po skończonej grze przyszedł czas na rozdanie dyplomów, zdjęcia z Mistrzem, zabawę i odpoczynek w oddzielnej sali.