Krośnieńscy policjanci zatrzymali 2 mężczyzn, którzy podejrzani są o rozbój. Sprawcy skrępowali swoją ofiarę i ukradli jej telefon. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.
Do zdarzenia doszło w sobotę przed godz. 13, na ulicy Naftowej w Krośnie. Sprawcy zaatakowali siedzącego na ławce 57-letniego mężczyznę, skrępowali mu ręce, ukradli telefon komórkowy i uciekli. Na miejsce zostali skierowani policjanci z wydziału patrolowo - interwencyjnego krośnieńskiej komendy. 57-latek opisał wygląd sprawców oraz wskazał kierunek, w którym się oddalili.

Podczas patrolu jednej z ulic os. Tysiąclecia mundurowi zauważyli osobę, która swoim wyglądem przypominała jednego ze sprawców rozboju. Mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że skradziony telefon zdążył już zastawić w pobliskim lombardzie, a pieniądze przeznaczył na zakup alkoholu. Chwilę później mundurowi zatrzymali 55-latka, który w ukryciu, przy jednym z bloków na ul. Mirandoli Pika, oczekiwał na swojego kompana.

Sąd Rejonowy w Krośnie zastosował wobec obydwu mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Udostępnij ten artykuł znajomym: