Nawet do 5 lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom gminy Dukla, którzy w nocy z soboty na niedzielę (10/11.05) demolowali trybunę Victorii Kobylany.
Jak wstępnie ustalili policjanci, mieszkańcy Kobylan w nocy usłyszeli dobiegające z obiektu sportowego Victorii Kobylany hałasy. Zainteresowani tą sytuacja udali się na stadion. Po przybyciu zastali dwóch młodych mężczyzn, którzy demolowali stadionowe trybuny. Podjęli próbę ujęcia ich oraz powiadomili policję.

- Wandale na widok mieszkańców rozpoczęli ucieczkę. Po pościgu, jeden z nich został złapany i przekazany policjantom, którzy przybyli na miejsce interwencji - relacjonuje st. aspirant Beata Winiarska oficer prasowy krośnieńskiej policji.

Policjanci z Komisariatu Policji w Dukli ustalili drugiego sprawcę uszkodzenia trybun na stadionie Victorii. 21-latkowie mieszkańcy gminy Dukla przyznali się do popełnionego czynu i zobowiązali do naprawienia szkody. W trakcie tego incydentu mężczyźni prawdopodobnie byli pijani. Za takie zachowanie grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 - dodaje st. aspirant Beata Winiarska.

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić straty na stadionie mogą sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych.