Na Szkole Podstawowej w Wietrznie zamontowano instalacje fotowoltaiczne od IKEA.
Szkoła Podstawowa w Wietrznie obok Zespołu Szkół Publicznych w Rymanowie była drugim laureatem konkursu "Najlepsza szkoła pod słońcem" zorganizowanego przez IKEA oraz spółki zarządzające farmami wiatrowymi firmy.

Na budynku szkoły zamontowano instalacje fotowoltaiczne od IKEA o wartości ponad 40 tys. zł. Aby je zdobyć, szkoła musiała przygotować program edukacji ekologicznej oraz zrealizować go w semestrze wiosennym 2018 roku.

uczestnicy spotkania

Zgłoszony program Szkołę Podstawową w Wietrznie miał na celu nauczenie dzieci i młodzieży ekologicznego zachowania się w domu, w szkole i na podwórku. Realizowany był poprzez różnorodne kreatywne zajęcia dla dzieci, zaangażowanie lokalnych społeczności, czy wycieczkę na farmę wiatrową w Łękach Dukielskich oraz "Marsz przyjaciół Ziemi" ulicami Wietrzna.

uczniowie

W piątek 21 września przedstawiciele IKEA gościli w Wietrznie, aby oficjalnie otworzyć instalację fotowoltaiczną. W spotkaniu nie zabrakło władz gminy Dukla, dyrektorów palcówek oświatowych i kulturalnych, nauczycieli i uczniów. Ci ostatni z tej okazji przygotowali program artystyczny.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Oceń artykuł