Przedszkolaki wzięły udział w VII Międzynarodowym Turnieju Szachowym o Puchar Prezydenta Krosna.
18 sierpnia odbył się VII Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Krosna gr E-Przedszkolaki. Zawody przedszkolaków rozgrywane był w Niepublicznym Integracyjnym Przedszkolu Motylek w Krośnie na ulicy Grodzkiej.

Przedszkole Motylek w Krośnie w tych dniach zmieniło się w szachowe królestwo, sale zostały przystrojone pracami plastycznymi młodych szachistów. Przygotowano różnego rodzaju prace plastyczne, rysunki, wyklejanki, figura szachowe, szachownice z bierkami. Dodatkową atrakcja była możliwość obejrzenia różnych rodzajów szachów, drewnianych, szklanych, czy szachów dla niewidomych.

przedszkole motylek

Turniej rozgrywany były w dwóch salach. W pierwszej rozgrywano zawody, w drugiej, po skończonej grze dzieci mogły odpocząć i pobawić się pod opieką rodziców i wykwalifikowanej kadry przedszkolnej.

Zawody rozpoczęły się w sobotę 18 sierpnia o godzinie  11.00. Turniej był rozgrywany systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund, z czasem 15 minut na zawodnika. W turnieju wystartowało 10 przedszkolaków z okolic Krosna i jedna zawodniczka z lubelszczyzny. Sędziował Marcin Zięba. Puchar Prezydenta Miasta Krosna otrzymał za pewne zwycięstwo Filip Zborowski z Niepublicznego Integracyjnego Przedszkola Motylek w Krośnie.

Wyniki chłopcy:
I miejsce Filip Zborowski z Niepublicznego Integracyjnego Przedszkola „Motylek” w Krośnie,
II miejsce Aleksander Olizarowicz z Niepublicznego Integracyjnego Przedszkola „Motylek” w Krośnie,
III miejsce Aleksander Baran z przedszkola Nr 8 w Krośnie

przedszkole motylek

Wyniki dziewczynki:
I miejsce Milena Gonet z Niepublicznego Integracyjnego Przedszkola „Motylek” w Krośnie,
II miejsce Maja Jarząb z Niepublicznego Integracyjnego Przedszkola „Motylek” w Krośnie,
III miejsce Julia Łukaszczyk z Oddziału 0 w SP Złojcu