13 i 14 maja odbyły w naszej szkole Dni Języków Obcych. W niezwykłą atmosferę już od pierwszych chwil po wejściu do szkoły, wprowadzały nas flagi różnych państw rozwieszone na korytarzach.
We wtorek miała miejsce część artystyczna, którą przygotowała grupa uczniów wraz z panią Ewą Bieszczad i Agatą Litwin. Przedstawiono prezentacje multimedialne na temat krajów anglo- i niemieckojęzycznych, na podstawie których przeprowadzono quizy z nagrodami. Do nauki języków obcych zachęciły nas scenki, które w komiczny sposób przedstawiały skutki braku znajomości podstaw języka angielskiego, czy niemieckiego. Uczniowie klas drugich specjalnie na tę okazję przygotowali teledysk do piosenki "Happy", a z Klaudią z IIc bawiliśmy się wspólnie podczas piosenki "Moves like Jagger". Rozstrzygnięto konkurs na stworzenie plakatu, obrazujący hasło "Języki obce znasz, przyjaciół w świecie masz" oraz przeprowadzono konkursy - dyktando w języku angielskim i niemieckim. We wtorek odbyły się również zajęcia prowadzone przez native speakera Andy’ego Miller’a.

Dni Języków Obcych w Gimnazjum w Świerzowej Polskiej

W środę gościliśmy panią Joannę Lay, która przeprowadziła w naszej szkole ciekawe warsztaty z językiem niemieckim w roli głównej. Zajęcia odbyły się w ramach ogólnopolskiej akcji Deutsch Wagen Tour, która ma na celu promowanie nauczania języka niemieckiego. W naszej szkole miały miejsce trzy lekcje o różnym poziomie zaawansowania. W pierwszej z nich uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej ze Świerzowej Polskiej, dla których było to pierwsze zetknięcie się z językiem niemieckim. Kolejne zajęcia były prowadzone z udziałem uczniów naszego gimnazjum. Takie niecodzienne lekcje w formie różnych ciekawych zabaw pozwoliły nam przekonać się, że języka niemieckiego można uczyć się w bardzo przyjemny sposób. Odbyło się na nich wiele konkursów z nagrodami, którymi były różne gadżety z logo akcji np. koszulki, piórniki, długopisy.Przez te dwa dni wielu uczniów z naszej szkoły przekonało się, że nauka języków obcych może być przyjemna, a w dzisiejszych czasach umiejętność władania kilkoma językami jest bardzo cenna.

Gimnazjum Świerzowa Polska

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.