Nowoczesny żłobek przy Szkole Podstawowej w Miejscu Piastowym oficjalnie otwarto 3 października. To druga tego typu placówka w gminie Miejsce Piastowe.
Uroczyste otwarcie nowego żłobka z udziałem rodziców i dzieci, z przecięciem wstęgi, odsłonięciem tablicy upamiętniającej patrona Janusza Korczaka, poświęceniem i okolicznościowymi przemówieniami, odbyło się w środę 3 października.

Gminny Żłobek im. Janusza Korczaka w Miejscu Piastowym mieści się w budynku Szkoły Podstawowej gdzie wcześniej funkcjonowało gimnazjum.

żłobek w Miejscu Piastowym

To druga tego typu placówka w gminie Miejsce Piastowe, pierwszy żłobek otwarto w Łężanach w styczniu 2016 roku (czytaj więcej: Nowoczesny żłobek w Łężanach oficjalnie otwarty). Wtedy był to pierwszy żłobek w powiecie krośnieńskim w gminie wiejskiej. Obie placówki posiadają pełne obłożenie, już w dniu otwarcia w nowym żłobku opiekę znalazło 32 dzieci i utworzona zostanie lista rezerwowa. Świadczy to o potrzebie istnienia takich miejsc.

żłobek w Miejscu Piastowym

Koszt inwestycji wyniósł około 900 tys. złotych, z czego 640 tys. złotych gmina pozyskana z programu "Maluch Plus". Żłobek składa się z czterech pomieszczeń i przestronnego korytarza. Dwa pomieszczenia są do dyspozycji młodszej grupy, dwa kolejne starszej. Obok budynku zlokalizowany jest plac zabaw i parking dla samochodów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z otwarcia:

Ocena