Dwa samochody strażackie odebrała w niedzielę Ochotnicza Straż Pożarna w Targowiskach.
Uroczystości przekazania samochodów dla ochotniczych straży pożarnych co roku w powiecie krośnieńskim jest kilka. Samorządy w ten sposób dbają o odpowiednie wyposażenie jednostek OSP i tym samym podnoszą poziom bezpieczeństwa mieszkańców regionu.

przekazanie samochodów OSP Tragowiska

Takie uroczystości jak niedzielna w Targowiskach nie zdarzają się często. Jednostka oficjalnie otrzymała jednocześnie dwa samochody pożarnicze - średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Mercedes i lekki samochód ratowniczy marki Lublin.

Pierwszy z nich jeszcze kilka dni wcześniej był na wyposażeniu OSP w Miejscu Piastowym ale po przekazaniu tej jednostce fabrycznie nowego volvo (czytaj więcej: Strażacy hucznie powitali nowy samochód), mercedes trafił do Targowisk. Drugi do niedawna służył jednostce w Łężanach, do której na początku lipca trafił fabrycznie nowy mercedes (czytaj więcej: Ochotnicy z Łężan oficjalnie z nowym wozem).

przekazanie kluczyków

Niedzielna uroczystość wzbudziła szerokie zainteresowanie nie tylko wśród strażaków ale i także mieszkańców Targowisk, bowiem przyjazd samochodów na plac odbył się przy dźwięku strażackiej syreny a na zakończenie zaprezentowano pozyskane samochody przejeżdżając nimi ulicach miejscowości.

Samo przekazanie samochodów miało miejsce na placu obok remizy, strażakom z Targowisk towarzyszyli druhowie z innych jednostek z gminy Miejsce Piastowe. Sam plac już wkrótce ma zmienić swoje oblicze, zniknąć mają słupy energetyczne a ta część miejscowości ma być bardziej reprezentatywna.

nowe samochody dla OSP

Klucze do samochodów na ręce kierowców przekazali Wójt Gminy Miejsce Piastowe Marek Klara i Przewodniczący Rady Gminy Wiktor Skwara. Tradycyjnie spieniony szampan spłynął po karoserii samochodów. Gratulacje złożyli obecni na uroczystości Prezes ZOP ZOSP RP w Krośnie dh Jan Kilar, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie bryg. Zbigniew Nowak, Poseł na Sejm RP Joanna Frydrych i Dyrektor -Etatowy Członek Zarządu Powiatu Krośnieńskiego Aleksander Mercik.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.