W sali narad Urzędu Miasta Krosna odbyła się konferencja prasowa przedstawiająca nowy klub żużlowy w Krośnie. Wilki Krosno, bo tak nazywa się nowy klub, ma ambitne plany.
Podczas zwołanej w środę konferencji prasowej w sali narad Urzędu Miasta Krosna, zaprezentowano nowy klub żużlowy.

Prezesem klubu Wilki Krosno S.A. jest Robert Dobosz, przedsiębiorca związany z branżą tworzyw sztucznych. Wiceprezesem Grzegorz Leśniak, były dziennikarz m.in. Radia Rzeszów. W zarządzie spółki jest także Justyna Majcher-Waliszko, radca prawny, prywatnie żona dziennikarza nc+ Gabriela Waliszki. Ten z kolei urodzony w Krośnie dziennikarz został ambasadorem Wilków.

konferencja prasowa

- Założyliśmy klub Wilki Krosno SA by kontynuować wieloletnie tradycje sportu żużlowego w Krośnie jednocześnie rozwijając potencjał sportowy tej dyscypliny w mieście i regionie. Budujemy klub według szczegółowo opracowanej strategii. Mamy plan by we współpracy z miastem Krosno i partnerami biznesowymi nasz klub i prowadzona przez niego drużyna żużlowa była wizytówką Krosna zarówno w kraju jak i za granicą - piszą na stronie internetowej władze klubu.

Wilki Krosno mają ambitne plany. W ciągu 5 lat zespół ma awansować do najwyższej ligi żużlowej. Pomóc mają w tym sponsorzy, głównym została firma Cellfast czyli jeden z czołowych polskich przetwórców tworzyw sztucznych oraz wiodącym producentem węży, akcesoriów ogrodowych, systemów rynnowych i podsufitek. Partnerem Wilków została także firma Marma Polskie Folie - jeden z większych producentów folii na rynku europejskim, znana wcześniej ze sponsorowania żużla w Rzeszowie. Kolejnymi partnerami krośnieńskiego klubu są firmy Baltic Wood, Marway Europer i Eba.

Grzegorz Leśniak i Robert Dobosz

Podczas konferencji prasowej podpisano list intencyjny dotyczący współpracy nowego klubu z Urzędem Miasta. W imieniu miasta dokument podpisał Prezydent Krosna Piotr Przytocki i Z-ca Prezydenta Bronisław Baran. Włodarze otrzymali od zarządu klubu symboliczne plastrony z numerami 10.

Gabriel Waliszko

Główne założenia 5-letniego planu rozwoju sportu żużlowego w Krośnie:
- budowa profesjonalnie zarządzanego klubu, który w czasie pięciu lat (2019 – 2023) awansuje do Ekstraligi
- utworzenie klubowego marketingu (telewizja internetowa Wilki.tv, profesjonalnie prowadzona strona internetowa wilkikrosno.pl i social media, sklep z gadżetami, eventy promujące klub i jego partnerów)
- szeroka i profesjonalna współpraca z mediami ogólnokrajowymi i regionalnymi (utworzenie biura prasowego i działu PR)
- odbudowa sportu motorowego wśród dzieci i młodzieży (solidne podłoże sprzętowe i kadra trenerska szkółki żużlowej)
- powołanie klubu Ambasadorów Marki Wilki Krosno (osobistości, dobrze znane w kraju, oficjalnie wspierające i promującego klub i jego działania)
- rozbudowa stadionu przy Legionów (nowa trybuna, oświetlenie - na mocy współpracy z samorządem miasta)

Zapis wideo konferencji prasowej:

Udostępnij ten artykuł znajomym: