Trzecia edycji imprezy kulinarnej Potyczki Kulinarne odbyła się w odrestaurowanym Domu Ludowym - Dworze Stojowskich w Jaszczwi, 7 października.
Z uwagi na przypadające w tym roku obchodzimy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, trzecia edycja Potyczek Kulinarnych w gminie Jedlicze odbyła się pod hasłem Smaki Niepodległości.

Nieprzypadkowo wybrano również miejsce imprezy - Dom Ludowy w Jaszczwi, niegdyś dwór rodziny Stojowskich. Budynek wraz z przyległym terenem został przebudowany i zrewitalizowany, jego oficjalne otwarcie odbyło się na początku imprezy. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, Radny Rady Gminy Jedlicze Stanisław Twaróg, sołtys Jaszczwi Wiesław Gajda i ks. Tadeusz Madej który poświęcił budynek.

Dwór rStojowskich w Jaszczwi

Koszt inwestycji wyniósł blisko 3,6 mln zł z czego aż 85% kosztów kwalifikowanych zostało sfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Imprezie towarzyszyła także wystawa "Drogi Niepodległości" przygotowana przez Zbigniewa Więcka.

panie z KGW

W "potyczkach" wzięło udział dziesięć Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Jedlicze. Panie miały za zadanie przygotować potrawę nawiązującą do XX-lecia międzywojennego. Najlepiej z tego zadania wg jury wywiązały się panie z Jaszczwi.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.