Nowe MKS-y komunikacji miejskiej już są, w czwartek po raz pierwszy wyjechały na ulice Krosna i do pobliskich miejscowości.
W czwartek 11 października zaprezentowano nowe autobusy hybrydowe Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Krośnie. 11 nowoczesnych autobusów hybrydowych volvo i 2 autobusy klasy MINI zasiliły tabor MKS, które wyjechały w czwartek (11 października) na ulice Krosna i ościennych miejscowości.

Wszystkie autobusy marki Volvo oraz Iveco wyposażone zostały w nowoczesne udogodnienia: klimatyzację, elektroniczną tablicę prezentującą przebieg linii, system zapowiedzi głosowych informujących o aktualnym oraz najbliższym przystanku, porty USB umożliwiające doładowanie urządzeń mobilnych, niską podłogę ułatwiającą poruszanie się po pojeździe (w przypadku Iveco niskie wejścia) oraz specjalnie wydzielone miejsca dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Autobusy wyposażone są w bramki liczące pasażerów, a dla większego bezpieczeństwa podróżnych przestrzeń autobusów jest monitorowana.

Krosno autobusy

Modernizacja taboru autobusowego jeszcze nigdy nie była w naszym mieście prowadzona na tak szeroką skalę – wymieniamy niemal połowę mocno wyeksploatowanych autobusów, które zastąpione zostaną nowymi, nowoczesnymi i niskoemisyjnymi pojazdami. Zmodernizowana zostanie infrastruktura przystankowa oraz zbudowany zostanie nowoczesny peron na dworcu autobusowym w Krośnie – powiedział Piotr Przytocki Prezydent Miasta Krosna.

W ramach projektu, do Krosna dostarczonych zostanie jeszcze 8 niskoemisyjnych autobusów o długości 10,5 m dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, przebudowane zostaną 2 zatoki autobusowe na ul. Wojska Polskiego i jedna na ul. Żwirki i Wigury, zainstalowane zostaną nowe 52 wiaty autobusowe, w tym w kilkunastu lokalizacjach wyposażone w dynamiczne tablice przystankowe oraz monitoring.

Cały projekt realizowany jest dzięki pozyskaniu środków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.