W Jedliczu odbyła się VI Edycja Jesiennych Biegów Przełajowych.
W ubiegłą sobotę 13 października w Jedlickim Parku, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jedliczu zorganizował VI Edycję Jesiennych Biegów Przełajowych wpisaną w szereg imprez związanych z obchodami 100-lecia odzyskania Niepodległości w Gminie Jedlicze.

Zebranych biegaczy i biegaczki przywitał Przewodniczący Radny Miejskiej w Jedliczu Piotr Woźniak oraz Dyrektor GOSiR Jedlicze Wojciech Florczak. W tegorocznych zawodach wzięło udział blisko 80 zawodników i zawodniczek. Podczas imprezy najmłodsi biegacze rywalizowali ze sobą na dystansach 60m i 100m, uczniowie do klasy VI szkoły podstawowej mogli sprawdzić swoje siły na dystansach od 200 do 600 m, natomiast klasy VII, VIII i Gimnazjum biegali na dystansie 1000m.

biegi przełajowe Jedlicze

Zorganizowane zostały również dwa biegi w kategorii Open Kobiet na dystansie 3 km oraz Open Mężczyzn na dystansie 5 km. Trasa biegów w kategorii Open jak również biegu na dystansie 1 km była bardzo wymagająca, prowadziła ścieżkami pobliskiego parku, gdzie biegacze mieli do pokonania około 100m podbiegu.

Impreza pod wieloma względami była wyjątkowa, chociażby ze względu na bardzo ładną słoneczną jesienną pogodę, a także duży entuzjazm i zaangażowanie samych biegających. Rywalizacja była bardzo zacięta. Zawodnicy do samego końca dzielnie walczyli o jak najwyższe miejsce na podium, oczywiście w duchu fair-play. Nie zabrakło również miejsca na radość i dobrą zabawę. Dodatkową atrakcją był grill zorganizowany dla wszystkich zawodników jak również osób towarzyszących.

biegi przełajowe Jedlicze

Na mecie każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowy medal, natomiast najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary oraz słodki upominek. Nagrody wręczył Dyrektor GOSiR Jedlicze Wojciech Florczak. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jedliczu składa serdeczne podziękowania firmie ORLEN Południe za włączenie się w organizację i wsparcie finansowe imprezy.