Krosno. 289 osób wzięło udział w biciu rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Dziś przypada Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji w hali widowiskowo - sportowej w Krośnie zorganizowało akcję bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób w ciągu 30 minut. Jej organizatorem byli pracownicy i studencki PWSZ w Krośnie - Dawid Makowicz, dr Renata Rabiasz, Patrycja Barna i studenci Studenckiego Koła Honorowych Dawców Krwi i Potencjalnych Dawców Szpiku działającego przy PWSZ w Krośnie.

bicie rekordu w Krośnie

Bicie rekordu ma zasięg ogólnopolski, zostało zainicjowane przez Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w 2013 roku. Odbywa się w ramach programu edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować". Wśród gości jacy odwiedzili krośnieńską halę była szefowa krośnieńskiego sztabu WOŚP Anna Dubiel.

uczestnicy bicia rekordu

Krośnieńska akcja, podobnie jak w całej Polsce, rozpoczęła się o godz. 12:00 od krótkiego przypomnienia w jaki sposób ratować ludzkie życie. Bicie rekordu rozpoczął z-ca prezydenta Krosna Bronisław Baran.

WIDEO

W akcji uczestniczyli uczniowie "Naftówki", "Budowlanki", "Szczepanika", Krośnieńskiego Liceum Ogólnokształcącego, SIM PCK Krosno, Związku Strzeleckiego "Strzelec" 1910 Krosno, studenci PWSZ w Krośnie a także ratownicy medyczni z Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie i strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Krośnie. Łącznie 289 osób.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: