Nielegalną plantację konopi indyjskich ujawnili i zlikwidowali krośnieńscy policjanci. Zabezpieczyli ponad 7 kg narkotyków.
W jednej z miejscowości gminy Chorkówka policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z KMP w Krośnie w minionym tygodniu zlikwidowali nielegalna plantacje konopi indyjskich.

W pomieszczeniu gospodarczym policjanci znaleźli dwa szklane pojemniki wypełnione suszem roślinnym, urządzenia służące do porcjowania narkotyków oraz kamerę z czujnikiem ruchu. Okazało się, że na tym nie koniec. Na strychu domu, na który by się dostać, mundurowi musieli pokonać zaryglowane drzwi, ujawniono znaczną ilość suszu roślinnego w postaci kwiatostanów z końcówkami łodyg konopi indyjskich.

Policjanci zabezpieczyli łącznie 7,3 kg marihuany i zatrzymali 40-letniego właściciela posesji. Mężczyzna przyznał, że zabronione substancje pochodzą z założonej przez niego plantacji konopi, którą kilka miesięcy wcześniej zorganizował w pobliskim lesie.

40-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków 40-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Udostępnij ten artykuł znajomym: