Uczniowie klas mundurowych uczestniczyli w tegorocznej edycji Turnieju Klas Mundurowych. Rywalizacja odbywała się w krośnieńskim "Elektryku". Tryumfowała młodzież z "Naftówki".
Klasy mundurowe ze szkół powiatu krośnieńskiego i Krosna uczestniczyły w „Munduriadzie”. W realizację przedsięwzięcia, którego głównym organizatorem było Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa w Krośnie, włączyła się krośnieńska Policja reprezentowana przez Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie mł.insp. Leszka Buryłę oraz funkcjonariuszy wydziału prewencji.

Grupy dziewcząt i chłopców podczas tegorocznego Turnieju Klas Mundurowych rywalizowały w następujących konkurencjach: pokonanie toru przeszkód, strzelanie z broni pneumatycznej, marszobieg oraz rzut granatem.

Poniżej przedstawiamy klasyfikację generalną szkół (kategoria dziewczęta+chłopcy):
I miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Krośnie („Naftówka"),
II miejsce - Zespół Szkół w Iwoniczu,
III miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Krośnie („Elektryk”),
IV miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krośnie („Szczepanik”),
V miejsce - Liceum Ogólnokształcące w Rymanowie,
VI miejsce – Liceum Ogólnokształcące w Jedliczu.

Między poszczególnymi konkurencjami uczniowie mieli możliwość skorzystać ze stoisk promujących poszczególne służby mundurowe. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji asp.Marcin Krówka i asp.sztab. Agnieszka Surmacz odpowiadali na zadawane im pytania i prezentowali elementy policyjnego umundurowania.