Sukces judoczki na Mistrzostwach Polski Młodzików w Rybniku.
Od 20 do 21 października w Rybniku odbył się turniej judo Mistrzostwa Polski Młodzików w których udział wzięli judocy UKS 15 Krosno. Rybnicki turniej zgromadził 364 judoków z całego kraju w kategorii wiekowej 2003-2004.

Klub UKS 15 Krosno reprezentowało 3 judoków Anna Bednarz, Zuzanna Koś i Filip Bęben oraz trener Mirosław Nowicki. Zawodnicy do startu przygotowywali się bardzo solidnie występując m.in. w mocnych turniejach jak np. Judo Warsaw Open i wielu innych. Nad formą pracowali nie tylko w Krośnie i Bytomiu (randori) ale także na obozach nad morzem i w górach.

Judo jest bardzo trudnym sportem, reżim treningowy narzucony przez trenerów Mirosława Nowickiego oraz Grzegorza Morawskiego w przypadku tych trzech zawodników przyniósł bardzo dobre efekty, godziny spędzone na macie podczas dopracowywania parteru, strategii walki oraz skomplikowanych technik rzutów przełożyły się na zdobycie kwalifikacji do Mistrzostw Polski Młodzików oraz występ na samych Mistrzostwach. Duży sukces klubu i zawodników to 3 miejsce Anny Bednarz, 5 miejsce Zuzanny Koś i występ Filipa Bębna w repasażach.

Anna Bednarz walczyła bardzo mocne walki jednak zabrakło trochę szczęścia by wystąpić w finale i walczyć o złoto, za rok kolejna próba gdyż w tym roku była najmłodszym rocznikiem w swojej kategorii i swoje umiejętności konfrontowała ze starszymi i bardziej doświadczonymi koleżankami a mimo tego udało się zdobyć brąz Mistrzostw Polski Młodzików w kat. wagowej 63 kg.

Zuzanna Koś kat. wagowa 44 kg toczyła bardzo ciężkie walki i mając na uwadze wskazówki trenera udało się dotrzeć do strefy medalowej, niestety w walce o brąz trochę zabrakło doświadczenia ale i tak V miejsce jest ogromnym sukcesem zawodniczki która w przyszłym roku z racji wieku będzie startować w juniorkach młodszych.

Filip Bęben kat. wagowa 81 kg również najmłodszy w swojej kategorii stoczył 2 bardzo ciężkie walki ze starszymi i silniejszymi od siebie zawodnikami, nie udało się dotrzeć do strefy medalowej ale zdobyte doświadczenie zaprocentuje na kolejnych turniejach a za rok podejmie kolejną próbę zdobycia medalu Mistrzostw Polski Młodzików.

Przed judokami kolejne starty w kraju i za granicą. Gratulujemy sukcesu.

Udostępnij ten artykuł znajomym: