Sezon dla UKS 15 Krosno rozpoczęty, na koncie judoków zdobyte już miejsca medalowe i punktowe.
Sezon startowy judo w pełni już trwa, judocy UKS 15 Krosno w październiku wzięli udział w 4 turniejach zdobywając medale i miejsca punktowane nie tylko w kategorii dzieci ale również w kategorii dorosłych.

14 października w Rzeszowie odbył się Międzynarodowy Turniej Dzieci zorganizowany przez klub Judo Millenium Rzeszów gromadząc na macie około 150 młodych zawodników z kraju i zagranicy. Klub UKS 15 Krosno reprezentowało 19 zawodników trener Grzegorz Morawski oraz liczna grupa rodziców. Młodzi judocy spisali się bardzo dobrze prezentując bardzo fajne i skuteczne judo, zdobyli medale oraz miejsca tuż za podium.

UKS 15 Krosno

20 października w Lublinie rozegrano Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Młodzików i Dzieci w Judo których organizatorem był Okręgowy Związek Judo w Lublinie oraz klub UKS Spartakus Lublin. Na lubelskim tatami poza krajowymi klubami spotkali się także zawodnicy z zagranicy. W Lublinie wystartowało 7 zawodników UKS 15 Krosno którzy wrócili z kompletem medali.
1 miejsce: Maja Staszewska, Mikołaj Szeja, 2 miejsce:Hanna Borkowska, Zuzanna Grysztar, Aleksander Findysz, 3 miejsce:Judyta Borkowska, Bartosz Koś.


27 października w Krakowie na obiekcie Wisły Kraków odbył się turniej Puchar Polski Weteranów w Judo, zawody rozegrano na 3 matach w oparciu o podstawowe przepisy walki. Krośnieński klub reprezentowało 2 judoków Tomasz Staszewski i Gabriel Szeja którzy powrócili do treningów po wielu latach nieobecności na macie i zdecydowali się wystartować na tych mocnych zawodach. Tomasz i Gabriel spisali się bardzo dobrze zdobywając złoto i srebro.

27 października w Rzeszowie uczczono Światowy Dzień Judo turniejem VII World Judo Day Cup Rzeszów którego organizatorem był klub Akademia Judo Rzeszów gromadząc na macie około 200 zawodników. Klub UKS 15 Krosno wystawił 8 zawodników którzy wywalczyli 6 medali i 2 miejsca tuż za podium.

UKS 15 Krosno

Wyniki:
I miejsce: Maja Staszewska
II miejsce: Agnieszka Mercik
III miejsce: Sandra Podgórska, Zuzanna Grysztar, Aleksander Findysz, Mateusz Gromek
miejsce tuż za podium: Iga Prejznar , Gabriel Komański

Przed zawodnikami trenera Mirosława Nowickiego i Grzegorza Morawskiego kolejne turnieje i starty. Gratulujemy sukcesu.

Udostępnij ten artykuł znajomym: