W Jedliczu odbyła się Sztafeta Niepodległości 100 km na 100-lecie Odzyskania Niepodległości.
Odzyskanie Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń. Jedliccy sportowcy uczcili to święto na sportowo pokonując 100 kilometrów.

W ostatnią sobotę tj. 3 listopada o godzinie 7.00 z centrum Jedlicza rozpoczęła się sztafeta. Zawodnik biegnący w stroju sportowym, pamiątkowej koszulce i z flagą narodową, miał do pokonania okrążenie o długości 2800 metrów (20 minut na okrążenie) po czym flagę przejmował kolejny uczestnik sztafety.

Trasa przebiegała następującymi ulicami: Tokarskich, Rejtana, Trzecieskiego, Łukasiewicza. Łącznie do pokonania było 36 okrążeń. W tej spontanicznej imprezie sportowej, której głównym pomysłodawcą był Piotr Bril, początkowo miało wystartować tylko 36 biegaczy. Ostateczna frekwencja przeszła najśmielsze oczekiwania.

O godzinie 18.40 na ostatnie okrążenie pobiegło kilkadziesiąt osób. Łącznie w sztafecie udział wzięło ponad 70 uczestników. Honorowy Patronat nad Sztafetą objęła Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, która wraz z Piotrem Brilem - Prezesem MUKS Podkarpacie Jedlicze i Radnym Powiatu Krośnieńskiego oraz Wojciechem Florczakiem - Dyrektorem Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu, rozpoczęli pierwszą zmianę sztafety. Organizatorami byli GOSiR Jedlicze oraz MUKS Podkarpacie Jedlicze.