W czwartek po raz pierwszy zebrali się nowi radni Rady Miejskiej w Jedliczu. Radni odebrali zaświadczenia o wyborze i złożyli ślubowanie. Ślubowanie złożyła również Burmistrz Jolanta Urbanik.
Pierwsza sesja w nowej kadencji Rady Miejskiej w Jedliczu przebiegła bardzo sprawnie. Rada w nowym składzie zebrała się po raz pierwszy w czwartek 22 listopada.

Najpierw radni odebrali zaświadczenia o wyborze, a później uroczyście ślubowali. Na stanowisko przewodniczącego rady zgłoszono tylko jednego kandydata - Piotra Woźniaka. Po oddaniu głosu przez obecnych na sesji radnych i przeliczeniu wyników okazało się, że uzyskał on 13 głosów "za" i tym samym został Przewodniczącym Rady Miejskiej.

WIDEO

Ślubowanie złożyła również Burmistrz Jolanta Urbanik, rozpoczynając w ten sposób kolejną kadencję na tym stanowisku. Wcześniej odebrała zaświadczenie o wyborze z rąk Przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej w Jedliczu Wojciecha Urama.

Miłym akcentem sesji było wręczenie kwiatów dla burmistrz i przewodniczącego rady przez radnych i obecnych na sesji gości.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z sesji: