Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do budynku mieszkalnego w Odrzykoniu. Złodzieje ukradli sprzęt ogrodniczy, elektronarzędzia i motorower. Podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
We wtorek około godz.1 w nocy, dyżurny krośnieńskiej komendy został powiadomiony o włamaniu do jednego z domów w Odrzykoniu. Hałasy dobiegające z pomieszczeń gospodarczych budynku, zaniepokoiły właściciela posesji. Mężczyzna na podwórzu zauważył jednego ze sprawców i zatelefonował na numer alarmowy. Łupem przestępców padły elektronarzędzia, kosa spalinowa, dwie piły łańcuchowe oraz motorower.

Niezwłocznie na miejsce zostali skierowani policjanci, technik kryminalistyki oraz przewodnik z psem tropiącym. Jako pierwsi dotarli tam funkcjonariusze z jedlickiego komisariatu. Podczas patrolu okolicy zwrócili uwagę na przejeżdżający samochód, który postanowili skontrolować.

Podczas kontroli kierujący zaczął się nerwowo zachowywać. Mężczyzna nie był mieszkańcem Odrzykonia i w zawiły sposób tłumaczył swoją nocną wizytę w tej miejscowości. 22-latek został zatrzymany.

Szybko okazało się, że młody mężczyzna był jednym ze sprawców włamania. Kilka godzin później policjanci zatrzymali jego trzech kompanów w wieku 17, 18 i 19 lat. Podczas przesłuchań wyszło na jaw, że zatrzymani mieli jeszcze jednego wspólnika. Okazał się nim kolejny 17-latek. Wszyscy są mieszkańcami powiatu krośnieńskiego.

Policjanci odzyskali skradzione elektronarzędzia, sprzęt ogrodniczy oraz motorower. Przesłuchali również wszystkich zatrzymanych mężczyzn i przedstawili im zarzuty. Podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.