W Krościenku Wyżnym odbył się Koncert Charytatywny "Złote Serca".
„Piękno rodzi się w sercu, odbija w oczach i żyje w uczynkach” – takie motto przyświecało tegorocznej - szóstej - edycji Koncertu Charytatywnego „Złote Serca”, który odbył się 18. listopada. Organizatorami imprezy jak co roku byli: Komitet Organizacyjny Koncertu Charytatywnego „ Złote Serca”, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym oraz Rada Rodziców działająca w szkole. Jednak w pomoc w przygotowanie tak wielkiego przedsięwzięcia włączyło się dużo innych osób, organizacji i instytucji z terenu całej gminy.

W tym roku całkowity dochód z koncertu zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację 15 – miesięcznego Olusia. Po urodzeniu okazało się, że cierpi on na bardzo rzadką chorobę - hemimelię piszczelową, która występuje raz na milion urodzeń i charakteryzuje się brakiem lub niedorozwojem kości piszczelowej. Dodatkowo dziecko nie ma wykształconego stawu skokowego, jednak pojawiła się szansa na przywrócenia nóżce chłopca pełnej sprawności. Leczenie wiąże się niestety z kilkoma operacjami za granicą, których koszt jest tak wysoki, że rodzina nie jest w stanie sama sprostać zadaniu uzbierania potrzebnej kwoty. Historia Olusia poruszyła nie tylko najbliższych, ale swoje wsparcie zaoferowali także mieszkańcy naszej gminy.

koncert charytatywny

W tym roku zaproszenie do udziału w koncercie przyjęły zespoły muzyczne związane z Krościenkiem Wyżnym: Wave, Chillout i Zespół Instrumentalny, a także wokaliści: Milena Kochańska i Krzysztof Zajdel. Artyści z radością włączyli się w bezinteresowną pomoc chłopcu. Podczas występów nie zabrakło też przedszkolaków i zespołu „SONG” z naszej szkoły. W trakcie imprezy można było napić się kawy czy herbaty, którą przygotowała Firma A&M CATERING z Krosna oraz zjeść pyszne ciastka domowej roboty. Na stolikach pięknie prezentowały się ozdoby świąteczne, prace plastyczne i obrazy przekazane na ten cel przez naszych lokalnych artystów. Najmłodszym uczestnikom koncertu harcerze malowali twarze, aby umilić im czas pomiędzy występami wykonawców.
W zbiórkę pieniędzy dla Olusia włączyła się także Parafia Krościenko Wyżne i Pustyny oraz uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie w środowisku lokalnym znanym jako „Naftówka”. Koncert zgromadził rzeszę ludzi, na twarzach których widać było uśmiech, zadowolenie i szczerą chęć pomocy. Podczas koncertu przeprowadzona została ,,Loteria Fantowa” i zbiórka publiczna do puszek. Zebrano łącznie 36940,34 zł, w tym 3 300 zł z loterii fantowej.

W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji tego przedsięwzięcia; szczególne artystom, harcerzom a przede wszystkim sponsorom i ludziom dobrej woli wspierającym co roku naszą akcję swoimi datkami.
Gorące podziękowania należą się Rodzicom uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi, którzy włączyli się w przygotowanie loterii fantowej oraz mieszkańcom gminy za upieczenie ciasta oraz przekazanie fantów, słodkości, datków finansowych, przepięknych ozdób i prac rękodzielniczych. Swoją obecnością, życzliwością i wsparciem zaświadczyliście Państwo po raz kolejny, że w naszej gminie jest wielu ludzi o złotych sercach chętnie włączających się w pomoc bliźnim.

Koncert przeszedł już do historii, ale akcja trwa przez cały czas, każdy może wspomóc szlachetny cel i pomóc Olusiowi wpłacając dowolną kwotę na jego konto poprzez Fundację Kawałek Nieba.

Oceń artykuł