Krośnieńscy policjanci zabezpieczyli blisko kilogram narkotyków i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o ich posiadanie. Akcję przeprowadzono we współpracy z funkcjonariuszami KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu.
W minionym tygodniu krośnieńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, w związku z posiadaniem przez nich narkotyków. Do zatrzymania pierwszego z nich doszło w środę na terenie gminy Krościenko Wyżne. 35-latek posiadał przy sobie kilka foliowych opakowań, wewnątrz których znajdowała się marihuana. Policjanci zabezpieczyli łącznie około 26 gramów przygotowanego do zażycia lub dystrybucji narkotyku.

Następnego dnia funkcjonariusze wydziału kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali 22-letniego mieszkańca Krosna. Policjanci uzyskali informację, że młody mężczyzna przechowuje zabronione substancje w swoim domu.

Podczas przeszukania zabezpieczyli blisko kilogram marihuany, ponad 100 gramów amfetaminy oraz kilkanaście tysięcy złotych. Działania przeprowadzone były we współpracy z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpackiego Urzędu Celno - Skarbowego w Przemyślu, z użyciem psa w/w służby wyszkolonego do wykrywania narkotyków.

Obaj zatrzymani mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Wobec 22-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Oceń artykuł