W Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza odbył się potrójny jubileusz - 70-lecia działalności instytucji kultury w Krośnie, 18-lecia działalności artKina i 10-lecia Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza.
Rok 2018 to wyjątkowy rok dla Polski ale również dla krośnieńskich instytucji kultury. W tym roku przypada bowiem jubileusz 70-lecia działalności instytucji kultury w Krośnie, 18-lecie działalności artKina i 10-lecia Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza. Z tej okazji przez cały rok odbywały się wydarzenia promujące potrójny jubileusz, m.in. koncert zespołu Raz, Dwa, Trzy i Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze".

uczestnicy uroczystości

Uroczystość główna odbyła się w piątek 30 listopada w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, w miejscu nietypowym, bo na scenie.

Jubileusz był okazją do wspomnień, wręczenia medali i nagród. W imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy Wicewojewoda Podkarpacki Lucyna Podhalicz wręczyła złote, srebrne i brązowe Medale za Długoletnią Służbę pracownikom RCKP. Te państwowe odznaczenia przyznawane są za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków w pracy zawodowej. Z kolei nagrody dla pracowników RCKP wręczała dyrektor Dorota Cząstka.

wręczenie kwiatów

W dalszej części uroczystości przed jednym z wejść do sali widowiskowej odsłonięto tablicę upamiętniającą pierwszego kierownika Domu Kultury Górnika-Naftowca w Krośnie Wiktora Łąckiego. Okazałą tablicę ufundowali byli pracownicy instytucji.

odsłonięcie tablicy Wiktora Łąckiego

W części artystycznej wystąpił duet fortepianowy Doppio Espresso czyli Michał Drewnowski i Daniel Eibin. Po części oficjalnej wszyscy goście zostali zaproszeni na tort jubileuszowy i możliwość obejrzenia archiwalnych kronik i ksiąg pamiątkowych.

tort jubileuszowy

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości: