Świąteczne serce miasta na krośnieńskim Rynku. Miasteczko Świętego Mikołaja już 6 grudnia.
Już 6 grudnia w godzinach od 16:00 do 19:00 na krośnieńskim Rynku zostanie otwarte miasteczko Świętego Mikołaja. Przygotowane jest wiele niespodzianek i atrakcji dla najmłodszych. Mikołaj odwiedzi miasto około godziny 16:30, gdzie wcześniej nastąpi tuż przed jego przybyciem symboliczne rozświetlenie ozdób świątecznych na krośnieńskim Rynku.

W dniu 8 i 9 grudnia odbędzie się Fabryka Piernika. Podobnie jak w latach ubiegłych nie zabranie pieczenia i dekorowania świątecznych pierników i ciast. Będzie możliwość dowiedzieć się jak piec i ozdabiać pierniki. Odbędzie się także głosowanie na najładniejszą choinkę.

Krosno święta

W kolejnych przedświątecznych dniach 15 i 16 grudnia będzie można na krośnieńskim Rynku wykonać ozdoby świąteczne. Odbędą się dwudniowe warsztaty skierowane do dzieci i dorosłych, które w ubiegłych latach cieszyły się ogromną popularnością. Najpiękniejsze ozdoby - na choinkę czy wigilijny stół - będzie można zabrać ze sobą do domu.

Najważniejszym dniem w ramach świątecznego serca miasta będzie Wigilia na Rynku dla mieszkańców Krosna. Odbędzie się ona w dniu 23 grudnia o godzinie 16:00.