W "Szczepaniku" odbył się po raz piąty Dzień Języków Obcych. Mury szkoły odwiedziło blisko 600 uczniów z 30 szkół.
W piątek (7.12) odbyła się piąta edycja imprezy Dzień Języków Obcych organizowanej przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie. Jej celem było zmotywowanie młodzieży do nauki języków obcych i promocja szkoły wśród uczniów szkół podstawowych.

Dzień Języków Obcych w Szczepaniku

To była rekordowa edycja. Mury szkoły odwiedziło blisko 600 uczniów z 30 szkół z terenu miasta Krosna, powiatu krośnieńskiego i sąsiednich powiatów wraz z nauczycielami języków obcych. Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwało 200 uczniów "Szczepanika" i nauczycieli pod kierownictwem Moniki Leczek.

Dzień Języków Obcych w Szczepaniku

Podzieleni na grupy uczniowie wzięli udział w trzech różnych zajęciach trwających po około 30 minut. W 26 salach odbyły się zabawy i konkursy w języku angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, rosyjskim i łacińskim prowadzone przez nauczycieli "Szczepanika", studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie i Native Speakera.

Dzień Języków Obcych w Szczepaniku

Imprezę zakończył pokaz pierwszej pomocy przeprowadzony przez uczniów klas o profilu mundurowym i koncert piosenek. Wręczono także nagrody i pamiątkowe dyplomy zwycięzcom konkursów przeprowadzonych podczas zajęć.

Impreza odbyła się pod patronatem portalu terazKrosno.pl.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Dnia Języków Obcych: