Radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera towarzyszyła gminnemu spotkaniu wigilijnemu dla osób potrzebujących, które odbyło się w Korczynie.
Spotkanie Opłatkowe odbyło się 11 grudnia 2018 r. Rozpoczęło się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Korczynie - Spornem, koncelebrowaną przez ks. Krzysztofa Kwiecińskiego, ks. Stanisława Pawula i ks. Edwarda Sznaja. Po Mszy św. uczestnicy spotkali się w sali OSP w Korczynie - Spornem, aby podzielić się opłatkiem i spędzić razem świąteczny wieczór.

Opłatek Korczyna

Wójt Jan Zych podkreślił, że spotkanie opłatkowe jest tylko symbolicznym gestem, że nie zapominamy o ludziach samotnych i potrzebujących. Choinka, świąteczne potrawy, kolędy są ważne, ale najważniejsza tego wigilijnego wieczoru jest bliskość drugiej osoby, to czas, w którym samotność jest bardziej odczuwalna. Wójt Jan Zych oraz zastępca przewodniczącego Rady Gminy Adam Paradysz życzyli wszystkim, aby nadchodzący Nowy Rok pozwolił zrealizować wszystkie plany, dotrzymać podjętych decyzji, pokonać trudności losu oraz dużo szczęścia, zdrowia i pomyślności.

Najważniejszą częścią spotkania było podzielenie się opłatkiem – symbolem zgody i pojednania. Po życzeniach wszyscy obecni zasiedli do świątecznego stołu, przy którym mogli skosztować tradycyjnych potraw. W bożonarodzeniowy nastrój gości wprowadził występ "Bardzo Dobrej Kapeli", którą od lat tworzą instruktorzy i uczniowie ogniska muzycznego przy GOK w Korczynie. Uroczysty nastrój zapewnił Stanisław Szostak, który wszystkich zebranych zachęcił do kolędowania i wspólnej zabawy.
Na najmłodszych czekał św. Mikołaj, który każde dziecko obdarował prezentami. Także dorośli otrzymali paczki pełne najpotrzebniejszych produktów, ufundowane przez sponsorów i darczyńców.

Opłatek Korczyna

Wśród gości obecni byli: wójt Jan Zych, ks. Edward Sznaj, ks. Krzysztof Kwieciński, ks. Stanisław Pawul, wiceprzewodniczący Rady Gminy Adam Paradysz, sekretarz gminy Wioletta Prajzner, kierownik GOPS Elżbieta Sanecka-Płoszaj, przewodnicząca KGW w Korczynie – Spornem Krystyna Szmyd, przewodnicząca KGW w Korczynie – Maria Jakubik, dyrektor GOK Wojciech Tomkiewicz oraz Tadeusz Wojnar.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy okazali wiele serca przy organizacji spotkania. Najwięcej ciepłych słów należy się tym, którzy dbali o bogactwo stołu. Dzięki ich pracy zebrani na sali goście mogli porozmawiać ze sobą, podzielić się swoimi przemyśleniami i poczęstować się pysznościami przygotowanymi specjalnie na tę wyjątkową uroczystość. Szczególne podziękowanie składamy Paniom z KGW w Korczynie - Spornem , paniom z KGW w Korczynie oraz wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej w Korczynie, którzy w tym roku także włączyli się w organizację spotkania.

Opłatek Korczyna

W tym roku do świątecznej akcji przyłączyło się wielu darczyńców - w imieniu organizatorów i uczestników dziękujemy za tak wielką pomoc.