W Krośnie, po przeprowadzonej w sobotę kontroli "escape roomu", Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej wydał decyzję zakazującą użytkowania pomieszczeń.
W związku z tragicznym pożarem, jaki wybuchł w piątek w escape roomie w Koszalinie, w którym śmierć poniosło pięć 15-latek a 26-letni mężczyzna został poważnie ranny, na polecenie szefa MSWiA w całym kraju rozpoczęły się kontrole tzw. "pokojów zagadek".

Krośnieńscy strażacy w sobotę 5 stycznia skontrolowali jedyny escape room w Krośnie, działający przy ul. Czajkowskiego.- Stwierdzono w tym obiekcie liczne uchybienia w zakresie ochrony przeciwpożarowej, w szczególności w zakresie ewakuacji z pomieszczeń przeznaczonych na "pokoje zabaw" - informuje st. kpt. Piotr Szydło, Kierownik Sekcji Kontrolno-Rozpoznawczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. Jeden ze skontrolowanych pokoi znajdował się w piwnicy budynku a drugi na poddaszu. - Decyzją Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie pomieszczenia zostały wyłączone z eksploatacji - dodaje st. kpt. Piotr Szydło.

Decyzja została wydana z klauzulą natychmiastowej wykonywalności. Jeżeli właściciel zdecyduje się usunąć wszystkie nieprawidłowości będzie mógł wystąpić do komendanta o ponowną kontrolę i dopuszczenie do eksploatacji.

Właściciel krośnieńskiego "escape roomu" w opublikowanym oświadczeniu potwierdził zamknięcie lokalu i zadeklarował pełną gotowość do współpracy z organami państwowymi. Jednocześnie zapewnił, że nigdy nie doszło do żadnego incydentu związanego z bezpieczeństwem uczestników gry. - Wasze bezpieczeństwo było dla mnie zawsze najważniejsze i każdą grupę obsługiwałem z najwyższą starannością, tak aby każdy z Was czuł komfort podczas zabawy a ewentualne emocje były wywołane wyłącznie zaangażowaniem w fabułę pokoju.

Ocena