Transport 23 tys. litrów nielegalnego alkoholu zatrzymali w Barwinku funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu.
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu zatrzymali w Barwinku do kontroli w rejonie byłego przejścia granicznego samochód ciężarowy z naczepą, który jechał ze Słowacji do Polski.

Zgodnie z dokumentami okazanymi przez kierowcę pojazdu, w samochodzie przewożony był koncentrat płynu do spryskiwaczy. Podczas rewizji pojazdu, funkcjonariusze KAS powzięli podejrzenia co do tożsamości przewożonego towaru i pobrali próbki do badań laboratoryjnych, podczas których stwierdzono, że alkohol został niewłaściwe skażony tj. niezgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 25 czerwca 2008 r. w sprawie środków dopuszczonych do skażania alkoholu etylowego.

tir z alkoholem

Jak ustalili funkcjonariusze, kwota uszczupleń podatku akcyzowego mogła wynieść w tym przypadku ponad 1,2 mln złotych. Trwają dalsze czynności w tej sprawie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie.
Udostępnij ten artykuł znajomym: