Po zakończonej rozbudowie drogi na ul. Niepodległości na odcinku od ul. Grodzkiej do ul. Lwowskiej w Krośnie, ponownie działa sygnalizacja świetlna, w tym również regulująca wyjazd samochodów strażackich do zdarzeń.
W celu zachowania bezpieczeństwa alarmowego wyjazdu strażaków do działań, na dojeździe do obiektów Komendy Miejskiej PSP w Krośnie od strony ul. Grodzkiej, za wjazdem do nowo powstającego obiektu handlowego, nad jezdnią ustawione są światła sygnalizacyjne, które w normalnych warunkach nie działają.

nowa sygnalizacja

Uruchamiane są one dopiero w momencie zadysponowania samochodów pożarniczych do zdarzenia. Wtedy oficer dyżurny Stanowiska Kierowania Komendy Miejskiej PSP, jednym przyciskiem włącza:
- blokadę na dojeździe do straży, czyli na sygnalizatorze pojawia się migające światło żółte, a następnie czerwone,
- na dojazdach do skrzyżowania z obydwu kierunków na ul. Lwowskiej i ul. Niepodległości od strony ronda HDK (ul. Wojska Polskiego), włącza się czerwone światło,
- na wjeździe na skrzyżowanie od straży włącza się światło zielone, mające odblokować wyjazd pojazdom czekającym na wjazd na skrzyżowanie oraz w konsekwencji wyjazd strażakom do działań.

nowa sygnalizacja

Zwracamy się z gorącym apelem do uczestników ruchu, aby respektowali ten typ rozwiązania i nie ignorowali czerwonego światła znajdującego się nad jezdnią przy dojeździe do obiektów Komendy Miejskiej PSP, w czasie alarmowego wyjazdu samochodów strażackich.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.