W środę na ul. Traugutta w Krośnie doszło do dwóch kolizji, których przyczyną było wtargnięcie sarny na jezdnię. Zwierzę wbiegło pod koła toyoty, a następnie uderzyło w renaulta. Żaden z kierujących nie odniósł obrażeń.
W środę po godz. 17, dyżurny krośnieńskiej jednostki został powiadomiony o dwóch kolizjach drogowych na ul. Traugutta w Krośnie. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 23-letni kierujący toyotą, jadąc w kierunku ul. Słonecznej, zderzył się z przebiegającą przez jezdnię sarną. Zwierzę odbiło się od samochodu i wpadło pod koła renaulta, za kierownicą którego podróżował 27-latek. Mężczyźni nie odnieśli żadnych obrażeń, a sarna uciekła.

Policja przypomina, że zima to okres, w którym zwierzęta leśne wędrują w poszukiwaniu pożywienia oraz nowego miejsca bytowania. Szczególnie często można je spotkać na duktach przebiegających przez tereny leśne oraz przydrożne zarośla. Zwierzęta największą aktywność wykazują po zmroku i o świcie. Po wtargnięciu na jezdnię jednego, pozostała część stada może podążać za swoim przewodnikiem, powodując zagrożenie dla przejeżdżających kierowców.

Widząc znaki ostrzegające przed występowaniem dzikiej zwierzyny, należy zwolnić i obserwować najbliższe otoczenie drogi. Zwiększy to szansę na skuteczne ominięcie zwierzęcia, które oślepione światłami reflektorów, wtargnie na jezdnię i straci orientację.

W sytuacji, gdy mimo wszystko dojdzie do zderzenia ze zwierzęciem, należy zachować szczególną ostrożność. Ranne zwierzę może być agresywne i nas zaatakować. Należy wezwać odpowiednie służby, gdyż za niedopełnienie tego obowiązku może grozić wysoka grzywna, a nawet kara aresztu.