W piątek 18 stycznia zmarł ks. prałat Tadeusz Szetela, Honorowy Obywatel Miasta Krosna, były proboszcz Parafii Św. Wojciecha. 3 stycznia skończył 95 lat.
W piątek 18 stycznia w wieku 95 lat zmarł ks. prałat Tadeusz Szetela, Honorowy Obywatel Miasta Krosna, pierwszy proboszcz parafii pw. św. Wojciecha i Matki Bożej Częstochowskiej w Krośnie i budowniczy kościoła, honorowy członek Stowarzyszenie "Czyń dobro, mimo wszystko", odznaczony wieloma wyróżnieniami i odznaczeniami, m.in. przez przez Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i medalem Komisji Edukacji Narodowej. Kapelan Ojca Świętego i Armii Krajowej.

Ks. prałat Tadeusz Szetela urodził się 3 stycznia 1924 roku w Dobrzechowie. Święcenia kapłańskie przyjął 24 czerwca 1952 r. z rąk ks. bpa Franciszka Bardy. Był wikariuszem w Majdanie Królewskim k. Kolbuszowej, Łańcucie, Zarzeczu k. Przeworska, a także krośnieńskiej Farze. W latach 1968 - 1997 proboszcz parafii pw. św. Wojciecha i Matki Bożej Częstochowskiej w Krośnie. W 1999 roku przeszedł na kapłańską emeryturę. Uczył w Szkole Podstawowej nr 8 w Krośnie i LO w Krośnie im. Mikołaja Kopernika przez 22 lata.

Zmarł ks. prałat Tadeusz Szetela

Eksporta odbędzie się w poniedziałek 21 stycznia w parafii pw. św. Wojciecha i Matki Bożej Częstochowskiej w Krośnie o godz. 16:00. Msze świętą pogrzebową zaplanowano na wtorek 22 stycznia o godz. 12:00. Ksiądz prałat spocznie na cmentarzu komunalnym w Krośnie.

[AKTUALIZACJA]
Zdjęcia z pogrzebu: Pogrzeb ks. prałata Tadeusza Szeteli