W weekend krośnieńscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch pijanych kierowców. Obaj mieli po około 1,5 promila alkoholu i stracili swoje prawa jazdy. Mężczyznom grozi nawet do 2 lat więzienia.
W piątek przed godz. 22, na ul. Floriańskiej w Iwoniczu, policjanci z krośnieńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej bmw. Siedzący za kierownicą mężczyzna, przekroczył dopuszczalną prędkość o 50 km/h. Kierującym okazał się 30-letni mieszkaniec gminy Rymanów. Mężczyzna znajdował się pod widocznym wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Kolejny kierowca „na podwójnym gazie” został zatrzymany w sobotę, w miejscowości Równe. Około godz. 18, na ul. Długiej funkcjonariusze drogówki kontrolowali osobowego forda. Za kierownicą pojazdu siedział 68-letni mieszkaniec gminy Dukla, u którego policyjny alkometr wskazał około 1,3 promila alkoholu.

Policjanci uniemożliwili kierującym dalszą jazdę i zatrzymali ich prawa jazdy. Mężczyznom grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.