Krośnieńscy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o rozbój. Nastolatkowie zaatakowali 15-latka i ukradli mu pieniądze, którymi się później podzielili. Za popełnione przestępstwo 18 i 17-latkowi grozi kara do 12 lat więzienia, natomiast 14-latek będzie teraz odpowiadał przed sądem rodzinnym.
Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem, przy ul. Wyspiańskiego w Krośnie. 15-letni chłopiec został zaatakowany przez trzech nastolatków, którzy go obezwładnili i ukradli mu 100 złotych. Zrabowaną gotówkę rozdzieli między siebie i uciekli.

Jeszcze tego samego wieczora policjanci ustalili i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy mogli mieć związek z tym przestępstwem. Okazali się nimi 18-latek i jego 14-letni kompan. Starszy z mężczyzn trafił do policyjnego aresztu, natomiast jego o cztery lata młodszy kolega został przewieziony do izby dziecka w Rzeszowie. Kilka godzin później policjanci zatrzymali trzeciego z napastników, to 17-letni mieszkaniec Krosna.

Młodzi mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzut rozboju. O przyszłości 14-latka zadecyduje sąd rodzinny, natomiast wobec jego starszych kolegów zastosowano dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. Podejrzanym grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.