W środę 23 stycznia oficjalnie otwarto pierwszy w gminie Miejsce Piastowe Klub Senior +. Mieści się on w budynku Domu Ludowego.
To pierwszy w gminie Miejsce Piastowe Klub Senior + zrealizowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego Senior + oraz budżetu gminy. Klub znajduje się w budynku Domu Ludowego w Głowience.

- Cała inicjatywa skierowana jest stricte na seniorów. Kiedyś to pomieszczenie było zwykłym sklepem, później stało bezużyteczne i pojawiła się inicjatywa aby w tym miejscu stworzyć klub dla seniorów. Koszt inwestycji wyniósł 141 tys. zł z czego 111 tys. zł stanowiło dofinansowanie a 30 tys. zł to środki z budżetu gminy - mówi Magdalena Hec-Mrozek, zastępca Wójta Gminy Miejsce Piastowe.

klub senior + w Głowience

Do dyspozycji seniorów jest pomieszczenie o łącznej powierzchni 50m2. W jego mniejszej części znajduje się aneks kuchenny ze schowkiem a w drugiej większej sala spotkań i łazienka. Całość jest kompleksowo wyposażona w niezbędny sprzęt m.in. lodówkę, zmywarkę, ekspress do kawy, telewizor i radio. Zakupiono również dwa laptopy, szachy, gry planszowe, maty do ćwiczeń i kijki do chodzenia.

klub senior + w Głowience

Klub Senior + przeznaczony jest dla osób powyżej 60 roku życia. Będzie czynny dla klubowiczów we wtorki i piątki w godzinach popołudniowych. Ma pozwalać na wspólne aktywne spędzanie wolnego czasu, rozwijanie zainteresowań i talentów.

Na wtorki zaplanowana jest gimnastyka dla seniorów a po niej wspólne spotkanie przy kawie czy herbacie. Piątki przeznaczone będą na rękodzieło artystyczne w różnych technikach. Dodatkowo w środy klub otworzy się dla pań z Koła Gospodyń Wiejskich a na soboty planowane są imprezy okolicznościowe. Z biegiem czasu oferta będzie rozwijana.

- Jesteśmy dla lokalnego środowiska i myślę, że wspólnie uda nam się przeprowadzić warsztaty kulinarne, były już wstępne rozmowy na temat Dnia Kobiet. Wspólnie, razem, naprawdę można dużo. Ktoś kiedyś powiedział, że życie zaczyna się po 50-ce. Ja myślę, że 60+ to jest ten odpowiedni moment - mówi Izabela Drobek, opiekun klubu.

otwarcie klubu seniora w Głowience

Plany włodarzy gminy Miejsce Piastowe są ambitne i z pewnością ucieszą mieszkańców. - Już staramy się o następne środki dla Rogów i Łężan. Na pewno w każdej miejscowości powstanie takie miejsce, przyjazne dla starszych osób - zapewnia Dorota Chilik, wójt gminy.

Zdjęcia z otwarcia:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.