Srebrny medal Katarzyny Uliasz i szóste miejsce dla Martyny Mansz na Indywidualnych Szkolnych Mistrzostwach Polski w Szachach Klasycznych.
Dwunastoletnia Katarzyna Uliasz zdobyła srebrny medal a dziesięcioletnia Martyna Mansz nagrodzone 6 miejsce (3 w roczniku 2009) w Szkolnych Indywidualnych Mistrzostw Polski w szachach klasycznych, które odbyły się w miejscowości Pokrzywna (województwo opolskie)  w dniach od 7 do 12 stycznia 2019 r.

szachy Urania Krosno

Obydwie szachistki reprezentują Szkołę Podstawową Nr 14 w Krośnie a zarazem są członkami Krośnieńskiego Klubu Szachowego „Urania”. Zawody rozegrano na dystansie 9 rund, młodzi szachiści z całej Polski walczyli o tytuły Szkolnych Indywidualnych Mistrzów Polski w poszczególnych grupach wiekowych. Uczestnictwo w zawodach najwyższej rangi to dla naszych zawodniczek doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności i porównania ich z najlepszymi szachistami z całej Polski. W wyniku rozgrywek Katarzyna Uliasz zdobyła srebrny medal, natomiast Martynie Mansz wprawdzie w ostatniej rundzie nie udał się atak na złoty medal i przegrała partię z utytułowaną Zuzanną Gaszką z Rybnika, ale pokazała się z jak najlepszej strony i wywalczyła nagrodzone 6 miejsce (3 miejsce w roczniku 2009).

Poziomem gry nasze szachistki nie ustępują najlepszym w Polsce, jest to wynik szeroko zakrojonego szkolenia szachowego w krośnieńskich podstawówkach, prowadzonego przez trenera Mariana Lorenca w ramach Krośnieńskiej Akademii Szachowej pod egidą „Uranii” Krosno.

Klub Urania Krosno

Udział w zawodach był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Szkoły Podstawowej Nr 14 w Krośnie, za co podziękowania należą się  Panu Robertowi Guzikowi – Dyrektorowi Miejskiego Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Krośnie, opiekę i transport w czasie zawodów zapewnili rodzice.